Iskolatanács
Fenntartó képviselete:
Mgr. Andruskó Imre
Ing. Korpás Péter
Mgr. Szabó Csilla
Pedagógiai alkalmazottak képviselete:
Bc. Bertová Monika – elnök
Bc. Kariková Judita
Nem pedagógiai alkalmazottak képviselete:
Répásová Angéla
Szülők képviselete:
Barta Erik
Németh Tímea (2023. augusztus 31-ig)
Mgr. Svitek Szilárd
A Szlovák Köztársaság oktatásügyi minisztériumának 291/2004-es rendelete határozza meg az iskolatanács szerv működésének, szervezeti és pénzügyi feltételének részleteit. A hirdetmény 9 § kimondja, hogy az iskolatanács szervének működését rendelet szabályozza. Az iskolatanácsot a pedagógiai alkalmazottak képviselői (2 tag), a nem pedagógiai alkalmazottak képviselői (1 tag), az iskola vagy oktatási intézményt látogató gyermekek szüleinek képviselői (3 tag) és a fenntartó által delegált képviselők (3 tag) alkotják.
Az iskolatanács olyan kezdeményező és tanácsadó önkormányzati szerv, amely a közérdeket, valamint a tanulók, a szülők, a tantestület és az oktatás és nevelés területén dolgozó egyéb alkalmazottak érdekeit képviselik és támogatják. Közfelügyeleti funkciót látnak el, értékelik és véleményezik az iskolák, iskolai intézmények, helyi önkormányzati szervek, települések és önkormányzati régiók tevékenységét az iskolai problémakör szempontjából.
Az oktatás és az iskolai önkormányzati államigazgatásról, valamint egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről szóló 596/2003-as törvény értelmében az Iskolatanács:
a) lebonyolítja az igazgatói funkcióra pályázók meghallgatását, megválasztja az igazgatót
b) ezen eljárást követően javaslatot tesz egy jelölt igazgatói kinevezésére,
c) javaslatot tesz az igazgató felmentésére, vagy véleményt nyilvánít az igazgató felmentésére irányuló javaslattal kapcsolatban; az igazgató felmentésére irányuló javaslatot minden esetben indokolással együtt nyújtja be,
d) véleményt nyilvánít az iskola vagy az iskolai intézmény fejlesztésére vonatkozó koncepcionális tervekről, az iskola vagy az iskolai intézmény bezárására vonatkozó javaslatról, valamint a 3. cikk (8) bekezdésének b)-d) pontjában és az 5. cikk (7) bekezdésében említett tényekről.